Jak přírodně obarvit melírované vlasy

Máte melír, který vás omrzel a rozhodujete, zda se vydat přírodní cestou? Není to tak složité, ale je pár úskalí, o kterých je dobré vědět. Na co se připravit, pokud přecházíte z melíru na přírodní barvení?

Vhodná péče o vlasy

Jako první se volba se většinou na melír nebo zesvětlené vlasy doporučuje cassia. Bohužel, i s ní se můžete dočkat nepříjemných překvapení, ovšem cassia v tom bude nevinně. Mnoho konvenčních šamponů pro blond nebo barvené vlasy totiž obsahuje různé chemické pigmenty, aby barva vlasů po umytí vypadala lépe. To ale může v kombinaci s cassií nadělat pěknou paseku, dokonce se můžete dočkat i nepěkných tmavých skvrn.

Pokud jste tedy doposud používala běžný šampon nebo dokonce nějaký profi kadeřnický, vyměňte napřed péči o vlasy za čistě přírodní. Můžete třeba vyzkoušet šampon Lesk citronu pro normální a suché vlasy, který díky citronovému extraktu účinně detoxikuje a obsažený heřmánek pečuje i o světlé vlasy, aniž by k tomu potřeboval chemické pomocníky. Pokud přecházíte zároveň i na no poo, dopřejte vlasů několikeré umytí sodou (s následným octovým oplachem). Experimentovat s přírodní barvou můžete začít asi tak po měsíci čistě přírodní péče.

Pozor na indigo

Nenechte se zmýlit názvy a nesahejte hned po “blond henně”. Důkladně si přečtěte složení - absolutně se musíte vyhnout indigu. Pokud se tedy neřídíte heslem, že zelená má být nejen péče, ale i vlasy. Indigo, i v malém množství, umí se zesvětlenými vlasy nepěkná zelená kouzla. A většina blond odstínů přírodních barev ho obsahuje, protože tlumí teplé tóny.

Jedním z nejvhodnějších odstínů pro melírované vlasy je Jahodová blond. Půjde sice dost do měděna, ale zelené se bát nemusíte. A pokud by na vás byla příliš teplá, tak při následném barvení už ji můžete korigovat studenějším odstínem, protože s vrstvou henny na vlasech, se ho nebudete muset bát.

Některé značky používají v blond odstínech přírodních barev kurkumu a na tu si dejte také pozor. Výsledná barva pak bývá zářivě žlutá.

Postupný přechod

U přírodních barev musíte počítat s tím, že výsledná barva záleží na podkladu. Máte-li velmi kontrastní melíry, nebude barva sjednocená. Je třeba postupně vrstvit. Nejlepších výsledků docílíte vždy s barvami s vysokým obsahem henny nebo s čistou hennou, která chytá velmi spolehlivě a v rámci možností i jednolitě. Vyberte tedy takový odstín, který odpovídá nejlépe vaší představě.

Stále si nevíte rady nebo máte další otázky? Napište nám do naší facebookové skupiny o přírodním barvení vlasů.

CosmetikaBio

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení