Nejlepší pomocník v boji s citlivou pokožkou

Máte citlivou pokožku? A nepřijde vám s tím titulkem něco špatně? Pokud ne, tak to jí asi moc nepomáháte... Protože opravdu myslíte, že s citlivostí je potřeba bojovat? Navíc v případě pokožky budete bojovat vždycky jen sami se sebou a tam není vítězů ani poražených. Citlivá pokožka není problém, kterého se máte zbavit, potlačit ho, abyste byli konečně zase normální. Ano, citlivá pokožka vyžaduje pozornost. A to je v pořádku, protože ona není citlivá jen tak pro nic a za nic.

Co s citlivou pokožkou?

Kůže, pokožka není jen estetická záležitost, jak se nám snaží namluvit módní časopisy. Jednak je to plnohodnotný orgán, ale také je to naše hranice s vnějším světem. Veškeré fyzické vjemy, doteky, kontakt k nám přichází prostřednictvím naší pokožky. Někdo má “hroší kůži”, jeho hranice je pevná jako skála a něco jako péče o pokožku je pro něj neznámý pojem. A pak jsme tu my - citlivky. Někdo se špatně podívá a pokožka zčervená. Ochladí se o dva stupně a je vysušená jak papír. Použijeme jiný prací prášek a kopřivka je na světě. A to ani nemluvím o ekzémech nebo alergiích.

Co s tím? A co pro jednou zkusit pokožce naslouchat, místo toho, abychom se ji snažili umlčet? Protože nepříjemná kožní reakce znamená jen jedno - že nám něco vadí. K našim hranicím se přiblížilo něco, co tam rozhodně nechceme a pokožka bije na poplach! Může to být nevhodná ingredience v kosmetické péči nebo přemíra chemie v nějakém přípravku, kterou kůže už nezvládla. Nebo může být příčina i uvnitř - jak fyzická, tak psychická. Každopádně to, že nám něco vadí, je signál, který nemáme ignorovat. Vědět, co je pro nás dobré a co nám škodí, co nás dráždí nebo nás stresuje, je základní předpoklad pro vyrovnaný život. A my příliš často tyto svoje potřeby potlačujeme, protože se nám zrovna nehodí nebo o nich zkrátka jen nevíme. A naše pokožka se stará, abychom nezapomněli.

Čím si tedy svoji citlivou pleť hýčkat, aby mohla plnit svoji funkci, ale zároveň nebyla vystavovaná stresu zbytečně? Naprosto základním pravidlem pro péči o citlivou pokožku je minimalismus. Naše kosmetické návyky a posedlost hygienou nás často vedou k tomu, že koupelny přetékají přípravky a každý je určený na jiných pár centimetrů čtverečních našeho těla. Ale pokožka je po celém těle jedna. A nerozlišuje, jestli jsme použili šampon nebo pleťové sérum nebo krém na ruce. Vše se sčítá. A stejně jako citlivého člověka rychle unaví ruch a přemíra podnětů, tak citlivá pokožka potřebuje omezenou péči. Omezenou kvantitativně, nikoliv na kvalitě!

Obličej, tělo i vlasy

Jak ale obstarat minimalistickou péči a přitom dostát svým hygienickým zvykům? Protože voda možná na umytí stačí, ale přece jen… A co takhle hebký, průzračný jemný gel, který šetrně umyje pokožku i vlasy i obličej? Sprchový gel a šampon v jednom i+m z řady Freistil využívá jen ty nejjemnější cukerné tenzidy, které umyjí, ale nevysuší. Což ocení pokožka i vlasy. Ve sprše vytvoří jemnou krémovou pěnu, se kterou je potěšení se mýt. Ve vlasech příliš nepění, což je pro každého znalce přírodní kosmetiky znamení, že narazil na opravdu šetrný kousek a nemusí se obávat podráždění pokožky. Všichni přece už dávno víme, že to není množství pěny, které ukazuje na funkčnost výrobku. Naopak to jsou právě pěnidla, která jsou zodpovědná za vysoušení a podráždění pokožky. Z obličeje Freistil gel odstraní i jemný přírodní makeup (nosíte snad jiný? ;-) ). Pleť po něm zůstane čistá, jemná a hydratovaná. Obsahuje totiž velké množství superhydratační Aloe vera. A jojobový olej, který je svým složením ze všech olejů pro pokožku nejvhodnější.

Zkrátka i+m sprchový gel a šampon v jednom Freistil by neměl chybět v koupelně žádné majitelky citlivé pokožky. A ani rodičů malých dětí, protože ani kosmetika s označením “dětská” nemá jemnější složení. A vlastně ani vás s “normální” pokožkou. Protože trochu jemnosti v kosmetické rutině ocení úplně každá pokožka. Tak jí to dopřejte, zaslouží si to. A klidně přidejte i tělové mléko nebo kondicionér...

CosmetikaBio

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení