Červená henna

Zdá se, že červená je po blond snad nejoblíbenější odstín barvy na vlasy. Nebo alespoň nejžádanější. Červený odstín nebo alespoň odlesk přidá osobnosti na jasu a energii a povzbudí sebevědomí. Ale není ho snadné dosáhnout ani chemickou cestou. Jak je na tom příroda?

Víno, ženy, henna

Řekněme si to na začátek na rovinu - rostlinná říše nedisponuje ničím, z čeho bychom mohli dostat tak intenzivní červené barvivo, aby pořádně zabarvilo vlasy. A to i přesto, že pokecáte-li si tričko šťávou prakticky z čehokoliv červeného, už to z něj nedostanete. Je to krutá pomsta přírody za to, jak se k ní lidstvo chová ;-) A když teda nemáte červeně barvící rostlinu, tak tam dejte....Ano, správně, hennu! Ta je sice spíš oranžová, ale zvládneme to trochu vylepšit.

A už vážně. Ano, existují odstíny rostlinných barev s lákavými názvy jako Vínově nebo Kaštanově červená, ale bohužel od nich nelze čekat žádnou sytou červeň. Odstíny s červeným nádechem většinou využívají sílu henny, korekci indiga a jiskru ibišku (který je vážně sytě červený, ale na vlasech nedrží sám o sobě skoro vůbec). Často se doporučuje zalít barvu nebo do ní přidat červené víno, ale efekt je celkem mizivý a je možná lepší ho vypít.

Nechcete-li se spoléhat na předem namíchané odstíny, můžete si zkusit vytvořit vlastní. Potřebujete kvalitní hennu a ibiškový květ. Ibišek povaříte a necháte vylouhovat a vychladnout. Získáte sytě červený nálev (velmi kyselý a velmi zdravý, takže v klidu ochutnejte). Ibiškovým nálevem zalijte práškovou hennu a nechte odležet do druhého dne. Touto směsí nabarvěte vlasy. Takto připravená henna má největší potenciál k červenému odlesku. Ale i tak ale velmi záleží na podkladu, tedy na vaší vlastní barvě vlasů. Čím světlejší vlasy, tím více vynikne zářivá měděná barva henny. Každé další barvení ale původní odstín trochu ztmaví a prohloubí, takže se postupně můžete dopracovat žádané intenzity. A i když to možná nebude úplně červená, je takto připravená barva extrémně sytá a krásná.

Ibiškový květ ale nevyužijete jen při barvení. Můžete ho použít vždy jako poslední oplach při mytí vlasů, umíchat a ním práškový šampon nebo přidat do vlasového zábalu z cassie. Udržíte si tak červenou jiskru ve vlasech o dost déle a vlasová pokožka vám velmi poděkuje.

CosmetikaBioPřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení