Kosmetická školka - denní, noční, sérum oční

Možná jste si taky všimli. Zatímco konvenční kosmetické značky nabízejí celkem srovnatelné typy produktů, tak přírodní kosmetika je daleko zmatenější. Marně u nich hledáte noční krém nebo čistící masku. Neřeknou vám často na jaký typ pleti je produkt určený nebo kdy přesně ho použít. Je to problém a opravdu potřebujete na každou denní dobu jiný přípravek?

Suchá, mastná, smíšená? Zdravá!

Umíte určit svůj typ pleti? Nebo vám spíš přijde “náladová”? Občas pne, někdy se zmastí jak kobliha a klidně zčervená, když se vám to nejmíň hodí. Napasovat ji do škatulky typu “mastná” nebo dokonce “zralá” může být komplikované. No a právě proto to dost značek přírodní kosmetiky ignoruje a vytváří přípravky nikoliv podle typu, ale podle potřeb pleti. Protože pokud pleti nic nechybí, tak je krásná a hlavně zdravá.

A zdravá pleť nepotřebuje zástupy lahviček, aby zdravá zůstala. Potřebuje jen pár produktů, ale zato ve skvělé kvalitě. Pak vám stačí jeden krém na den i noc a klidně i kolem očí. 

Jak si vybrat to pravé

Jak tedy postupovat, když chcete nahradit svoji mnohaloahvičkovou konvenční péči přírodními variantami? Rozhodně neměňte kus za kus. Přírodní kosmetika totiž není jen o zdraví prospěšných ingrediencích, ale také o respektu k přírodě. Pokud jste tedy chtěli začít omezovat spotřebu a následně i odpady, tak přírodní kosmetika vám k tomu poskytuje vynikající prostor.

Pro dokonalou péči vám totiž stačí skutečně jen pár produktů. Pokožka i vlasy potřebují umýt a ošetřit/vyživit. Na obličej ještě užijete tonikum, pro vylepšení kvality vlasů hennovou barvu nebo cassii. A hotovo. Kdo chce být skutečný minimalista, tak sáhne po multifunkčních produktech jako je sprchový gel/šampon Freistil. Ten je tak jemný, že je dokonalým čistidlem na obličej a to i pro tu nejcitlivější pleť. 

A až si budete vybírat produkty, tak pečlivě zkoumejte složení. Tentokrát ne proto, abyste se vyhnuli škodlivým látkám - ty totiž v našich produktech nenajdete. Ale abyste našli to, co vám sedne nejlíp. Zjistěte, jaké oleje a másla krém obsahuje. Jestli má velký obsah aloe vera a vodní složky nebo spíš převažují hutnější a mastnější složky. Jaká pěnidla jsou ve vámi vybraném šamponu nebo sprchovém gelu. A klidně podle libosti kombinujte. Lehoučký fluid není jen pro mastnou pleť, ale poslouží jako hydratační sérum pro pleť zralou a suchou - jen ho pak musíte doplnit výživnějších krémem. Olejové sérum dokáže často vyřešit nejeden problém mastné pleti, a to zejména, je-li doplněno správným tonikem.

Přírodní kosmetika není jen zdravější, voňavější a čistší. Učí nás, že pokožce máme naslouchat a ne jen na ni bezmyšlenkovitě plácat produkty určené na danou část těla. Nabízí nám začlenit se zpět do celku, ze kterého jsme tak trochu vypadli a zapomněli na svoji roli v něm. Prostřednictvím živých přírodních složek nám každý produkt zas a znovu připomíná, že ona harmonie s celkem je to nejdůležitější, na co bychom se měli soustředit. Protože je to pro nás doslova životně důležité.

CosmetikaBio

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení