5 důvodů, proč potřebujete práškový šampon

Hned na začátek vyjasněme jednu věc. Práškový šampon je něco úplně jiného než běžný suchý šampon. Práškový šampon má stejný účel jako běžný šampon - tedy umýt vlasy. Jen se k vám dostane v práškové podobě. Proč byste mu měli dát šanci a v čem je lepší než klasické šampony?

Nic navíc

Někdy si přečtěte složení svého tekutého šamponu. Stačí začátek. Co tam najdede? V 99% případů vodu. Jasně, je přece tekutý, to dá rozum. Zároveň je to ale prakticky ta nejlevnější položka a je jí tam nejvíc. A když řeknete v kosmetice “voda”, musíte hned za tím dodat “konzervant”. Práškový šampon neobsahuje ani jedno. Usušené a na jemno umleté bylinky a jíly, to je vše, co tam najdete. 100% účinných látek, žádné vycpávky. Vodu máte doma a konzervant nepotřebujete, protože každou dávku připravíte čerstvou.

Péče na míru

Příprava šamponu může být velmi rychlá a jednoduchá - prostě trochu smícháte s vodou a nanesete na vlasy. Ale také může být velmi sofistikovanou součástí vašeho vlasového rituálu, kterou přesně přizpůsobíte momentálnímu stavu vlasů a pokožky. Práškový šampon totiž můžete naředit čímkoliv, po čem vaše vlasy momentálně touží. Vynikající volbou jsou hydroláty, ale také třeba březová míza nebo aloe vera šťáva. Skvělou službu vám udělá i obyčejná Vincentka, černý nebo zelený čaj. A samozřejmě bylinkové odvary. Váš šampon tak může být pokaždé trochu jiný a splnit to, co právě pro své vlasy potřebujete.

Všude s vámi

Cestování, přejíždění, převážení...To všechno je s práškovým šamponem naprostá pohoda. Odsypete, kolik potřebujete, neřešíte těsnění, vylití, rozbití...Kdyby se vám náhodu vysypal do oblečení, prostě ho vyklepete. Neváží skoro nic, převezete ho v čemkoliv od obyčejného papírového sáčku po všemožné krásné krabičky. 

Nálož účinných látek

Ano, v tekutém šamponu je také spousta účinných látek, ale ze složení nevyčtete, kolik. Tady nemusíte nic řešit. Máte v ruce (a následně na hlavě) je a pouze účinné látky. A ne jen tak ledajaké. Ajurvédské práškové šampony CosmetikaBio jsou nabité tím nejlepším, co v přírodní péči o vlasy najdete. Bhringraj, neem, cassia, ibišek, rhassoul.... A najdete i pár věcí, které nejsou tak obvyklé, ale mají na vlasy skvělé účinky - jako třeba cibulový extrakt, bazalku posvátnou, lékořici nebo kurkumu.

Šampon nebo masku? Obojí!

Nakonec možná to nejlepší. Práškový šampon je totiž šampon a maska v jednom. Stačí ho nechat trochu déle působit. Pokud spěcháte, tak na namočené vlasy nanesete namíchaný šampon, promasírujete a smyjete. Účel to naprosto plní. Ale pokud máte chvilku, tak se smýváním nespěchejte. Jemně, ale důkladně promasírujte pokožku hlavy a nechte nějakou dobu působit. Ideálně tak dvacet minut. Pokožka tak lépe vstřebá všechny účinné a regenerační látky a dostanete tak od svého šamponu mnohem víc. Získáte tak dva produkty místo jednoho a oba plní svůj úkol naprosto dokonale.

Tak co zkusíte to? Nebo už jste zkusili? Napište nám svoje zkušenosti s práškovými šampony!

CosmetikaBio

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení