Konjak potřebuje dva týdny, aby z něj byla houbička

Konjaková houbička je asi jediná věc, kterou se zvládnete odlíčit bez použití čisticího mlíčka nebo geluNa trhu najdete různě barevné konjakové houbičky. Píše se o nich, že tahle je s černým uhlím, tahle je se zeleným čajem, tamta s francouzským jílem. Ale… Ve složení je často jen 100 % konjak. To je takové divné. Nebo ne?

Pravdou je, že barevné houbičky jsou v naprosté většině barvené. A to i ty s poetickými názvy, kdy si výrobce skutečně vyhrál. Pokud by se jednalo o přidání jílu nebo uhlí do složení, muselo by to být uvedeno na obalu ve složení houbičky.

Jak tedy vybrat skutečně přírodní konjak?

Opravdu přírodní konjaková houba je vždy bílá, až nepatrně krémová. Je to tím, že konjaková mouka, ze které se houbička vyrábí, je také bílá. Je to stejná mouka, ze které si ve zdravé výživě koupíte nízkokalorické nudle. Pozor na houbičky sněhově bílé, až zářivé. Ty mohou být bělené a bělidla mohou v houbičce zůstat jako rezidua. Když natrefíte na jinou barvu, vždy pečlivě čtěte složení, zda slíbený jíl, uhlí, nebo cokoli jiného, co výrobce deklaruje, že určuje barvu houbičky, najdete na seznamu ingrediencí. A také se trochu zamyslete. Opravdu extrakt ze zeleného čaje obarví konjak na sytě zelenou?

Jak se konjaková houbička vyrábí A proč se tváří jako pemza?

Protože je to sušený konjakový pudink. Konjaková mouka se smíchá s vodou a peče se ve formičkách. Následně se prudce zchladí a suší. Celý proces trvá bezmála dva týdny. Proto se setkáte s houbičkami různých tvarů. Záleží na tvaru formy, ve které se houbička pekla. 

Před použitím namočte houbičku do vody. Za minutku se promění v mazlivou, po pleti klouzavou věcičku, která efektivně vyčistí pleť a nahradí i velmi jemný peeling. Můžete ji použít při odličování, s čisticím gelem nebo bez něj. Což je obrovská výhoda pro ty s citlivou pletí.

Pokud neholdujete voděodolnému makeupu, nepotřebujete ani žádné odličovadlo. Namočená houbička si hravě poradí sama. Využijete ji i při smývání pleťové masky. Jen ji pak důkladněji propláchněte. Konjaková houbička je opatřena provázkem. Je vhodné ji po použití pověsit, aby řádně proschla. Houbičku každých pár měsíců vyměňte za novou. A tu použitou dejte třeba na kompost.

Proč si raději budu čistit obličej konjakovou houbičkou než mořskou houbou?

Jednoduše proto, že konjaková houbička je rostlinného původu. Tedy veganská. Zdroj je snadno obnovitelný. Rostliny, ze kterých se houbičky vyrábějí, lze pěstovat. Mořské houby jsou živočichové a sklízejí se. Některé mořské houby jsou v přírodě tak vzácné, že se smějí sklízet jen jednou za několik let. Jejich úbytek se tak obtížně vyrovnává. Když pominu toto etické hledisko, tak konjaková houbička je i trvanlivější a nestane se vám, že by byla po pár použitích potrhaná na kusy.

 Michaela

Zpět do obchodu